diz estetiği, diz estetigi, diz ameliyatı, diz ameliyatları, diz ameliyat fiyatları, diz ameliyatları hakkında bilgi, diz ameliyatı nasıl yapılır, estetik diz ameliyatı
   
  Karın Germe Ameliyatı
  Liposuction
  Uyluk Germe
  Kol Germe
  Popo Kaldırma
  > Diz Estetiği
  Vajina Estetiği
  Penis Uzatma
  Penis Kalınlaştırma
   
   
 

Diz Estetiği

 
Diz bölgesi uyluk ve bacağın geçiş noktasındadır. Bu stratejik konumu nedeniyle ayrı bir önem kazanır. Etek ya da kısa bir elbise giyildiği zaman merkezdeki konumu ve ayrıntıları ile bacak estetiğinde ön plana çıkar. Diz çevresi estetik yapısını alttaki anatomi belirler. Uyluk ve bacak kemiklerinde kasların yapıştığı çıkıntılı bölgeler vardır. Bu nedenle diz çevremizde dış bükey kavislerin olması normaldir. Ancak bölgedeki doku kalınlığı 2-3 cm'yi geçiyorsa diz estetiği bozulur. Dizin iç yanındaki fazlalıklar, bacak iç yüzü boyunca zarif bir şekilde akması gereken silüeti kırarak bacakların olduğundan daha kısa görünmesine neden olur. Ayrıca bacak bacak üstüne atıldığı zaman oluşan çekici tabloyu bozar. Çünkü bu hareket, basınçla diz iç yanı fazlalıklarının daha çok belirgin olmasına neden olur.

Diz bölgesi estetiği bölgesel yağ paketlerinin yok edilmesi ile yapılır. Diz çevresinde yağ dokusu basen gibi toplu halde durmaz. Ancak paketler halindeki yağları eğitimli bir göz farkedebilir. Çoğu kişi diz bölgesinden hoşlanmaz fakat tam olarak ne olduğunu da tanımlayamaz.

Diz bölgesinde ilk paket, diz kapağı üzerindeki muz paketidir ve diz kapağını üstten örtmeye çalışır. İkinci paket en çok bilinen yer olup, diz iç tarafında yer alır. Dış paket üçüncü pakettir ve dış yanda bulunur. Bu paket genellikle fark edilmez. Dördüncü ve beşinci paketler diz kapağının alt bölgesinde yuvarlak birikimler şeklindedir. Altıncı paket ise dizin alt, iç kısmından alt bacağa doğru uzanır ve alt bacağa bir tüp görüntüsü verir. Bu paketlerin bazen tamamı bazen de bir kısmı bulunur ve diz estetiğini bozar.

Diz estetiğinde kullanılan yöntem Liposuction'dır. Ameliyat 30 dakika ile 1 saat arası sürer. İşlemden sonra kişi evine gidebilir. Sosyal hayatın etkilenmesi söz konusu değildir. İyileşme süreci normal yaşam süreci içerisinde devam eder. Aktif iyileşme dediğimiz yaşam içerisinde iyileşme daha önemlidir. Liposuction sonrası aktivitenin bacak ödemini azalttığı ve şekillenmeye katkıda bulunduğu artık kabul ediliyor.

Bacak ve diz estetiğinde yağlar alınarak şekillendirme yapılırsa tekrarı gerekmez. Bedenimizdeki yağ hücrelerinin sayısı sabittir. Tekrar çoğalamazlar. Ancak deri kalitesi iyi olmayan kişilerde küçük rötuşlar gerekebilir.
 

Resimlerle Diz Estetiği

 
ANA SAYFA  |  HAKKIMDA   |   YÜZ ESTETİĞİ   |   GÖĞÜS ESTETİĞİ  |  VÜCUT ESTETİĞİ  |  DİĞER  |  S.S.S  |  RANDEVU TALEBİ  |  İLETİŞİM
info@estetikdoktorunuz.com | GSM 0532 434 98 30 | Bütün yayın haklarını saklı tutar.


English German Italian France Polski Russian Spannish Ukrainian Bulgarian Dutch Finnish Hindi Japanese Norwegian